Ceny i Rezerwacja

DLA DZIECI

Medical SPA dla zdrowia dziecka - diagnostyka oraz terapia dzieci pod kątem ich prawidłowego rozwoju

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Okres najbardziej dynamicznych zmian w budowie i umiejętnościach malucha przypada na kilka pierwszych lat jego życia. Dostęp do wiedzy medycznej, chociażby tej w Internecie, sprawia, że opiekunowie mogą na co dzień monitorować rozwój swojego dziecka. Dotyczy to także prawidłowej postawy, która zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym, obciążonych plecakami z cenną wiedzą, może pozostawiać wiele do życzenia. Co pewien czas warto jednak skontrolować stan zdrowia dziecka np. z fizjoterapeutą, który zweryfikuje możliwe zaburzenia ruchowe. Wczesna diagnoza ewentualnych nieprawidłowości umożliwi przeprowadzenie odpowiedniej rehabilitacji. Jeśli więc wybierają się Państwo na wypoczynek lub wakacje do naszego Hotelu z dziećmi, warto wziąć pod uwagę ofertę dostosowaną do aktualnych potrzeb maluchów.
„U dzieci powyżej 7 roku życia najczęściej występują wady postawy. To jednak schorzenia, które powinien rozpoznać każdy fizjoterapeuta. Z kolei do 7 roku życia terapia jest bardzo specyficzna, co sprawia, że nie każdy specjalista potrafi przeprowadzić prawidłowe rozpoznanie wszystkich zaburzeń. W naszym ośrodku diagnozujemy maluchy pod kątem prawidłowego neurorozwoju i sprawdzamy napięcia mięśniowe” – Rafał Wierzbicki, fizjoterapeuta Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.
 

TERAPIA DZIECI I NIEMOWLĄT

Połącz przyjemne z pożytecznym - będąc w Hotelu zapytaj o diagnozę, po rozpoznaniu wprowadzimy specjalistyczną terapię!
Na pierwszej wizycie przeprowadzana jest diagnostyka, która trwa około 20 minut. Jeżeli wykryte zostaną nieprawidłowości w rozwoju, dziecko bierze udział w terapii. Każde z zajęć trwa nie więcej niż 40 minut – to optymalny czas dla małego pacjenta. Oprócz specjalistycznego leczenia na miejscu, fizjoterapeuta instruuje rodziców jak pracować z dzieckiem w domu.
Diagnoza i terapia niemowląt oraz dzieci starszych:
- diagnoza wady postawy
- diagnoza zaburzeń napięciowych i neurorozwojowych
Diagnoza (do 20 minut) – 50 zł
Terapia     (do 40 minut) – 90 zł
 

Hotel Medical SPA Malinowy Dwór w terapii dzieci stosuje również popularny w ostatnim czasie kinesiotaping. Metoda wykorzystująca specjalnie wytworzony plaster – Kinesio® Tex., pomaga w korekcji niewłaściwej pozycji stawu u maluchów (np. wady stóp) oraz wspomaga pracę mięśni (np. brzucha).

Pozostałe zabiegi, które oferujemy dla najmłodszych Gości:
- Masaż podwodny (kąpiel perełkowa czyli jacuzzi w wannie)
- MEDY JET (masaż na łóżku wodnym)
- Kąpiel kosmetyczna (zapachowa, aromatyczna)
- Lampa UV (naświetlania leczniczym promieniowaniem ultrafioletowym dla dzieci z problemami skórnymi (np.: łuszczyca, bielactwo)
- Inhalacje
- Sauna solna

Nasze hotele

Pozostałe marki

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd