Ceny i Rezerwacja

MEDYCYNA CHIŃSKA

Oferujemy Państwu szeroki zakres terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej /TCM/. Obejmuje on diagnostykę i planowanie działań służących powrotowi do zdrowia lub utrzymaniu zrównoważonej kondycji psycho-fizycznej.
Wizyta daje możliwość ustalenia strategii postępowania w celu podniesienia energetyki i żywotności pacjenta, na podstawie diagnozy, konsultacji jak i ordynowanych zabiegów. Pozwoli Państwu uzyskać fachową diagnozę wg Medycyny Chińskiej, poddać się zabiegom akupunktury i akupunktury kosmetycznej oraz technik z nią związanych: moksoterapia, masaż meridianowo - akupunkturowy Shiatsu lub Tui Na, relaksujący zabieg Reiki, świecowanie uszu, konchowanie pępka, moksa Ren Mai, miodowy masaż pleców, głęboki masaż brzucha, taoistyczny masaż stóp. Pacjent  może otrzymać też zalecenia dietetyczne.

Zabiegi Tradycyjnej Medycyny Chińskiej /TCM/ nie są rabatowane kartami programu "Malinowy Raj".


ZABIEGI DOSTĘPNE PO WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI W CENTRUM SPA
 

STOSUJEMY KLASYCZNE METODY DIAGNOSTYCZNE

• SZCZEGÓŁOWY WYWIAD
• DIAGNOZA FIZYCZNA
• OBSERWACJA
• BADANIE PALPACYJNE
• DIAGNOZA Z OCZU I JĘZYKA
• DIAGNOZA PASÓW NAPIĘCIOWYCH
• POMIAR 12 PULSÓW
• TEST AKEBANE

Właściwa diagnoza i holistyczne, kompleksowe leczenie traktujące człowieka jako całość /Ciało Umysł Duch/ daje długotrwałe efekty, jak również pozwala skutecznie przywracać zdrowie bez niekorzystnych skutków ubocznych. Tradycyjna Medycyna Chińska służy bowiem zaspokojeniu potrzeb na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Pozwala na dotarcie do  problemów pacjenta i zapewnieniu mu dobrostanu poprzez odblokowanie swobodnego przepływu  energii życiowej Qi.

ZABIEGI TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

AKUPUNKTURA

Opiera się na koncepcji Jing Luo /meridianów, kanałów energetycznych/ i przewodzenia energii wewnętrznej Chi / Qi /. Jest filarem chińskiej kultury długowieczności, a jej zasady dotyczące meridianów rozświetlają stulecia drogi chińskich lekarzy.
W swoich procedurach diagnostycznych bierze pod uwagę nie tylko objawowy stan fizyczny, lecz również duchowy i fizyczny.

AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA

Jest systemem techniki starożytnego uzdrawiania zmniejszającym efekty starzenia. Jest metodą naturalną, nie wpływającą na mimikę twarzy i nie powodującą zniekształceń rysów, mogącą zmniejszyć objawy upływającego czasu nawet o kilkanaście lat. 
Igły akupunkturowe stymulują komórki skóry poprzez poprawę krążenia krwi, co z kolei zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Poprawa lokalnego dopływu krwi i składników odżywczych oraz krążenie limfy wzmacnia i napina tkanki twarzy.

MOKSA

Swoją nazwę zabieg zawdzięcza roślinie Artemisa Moksa, z której sporządza się cygara lub stożki służące do ogrzewania punktów na ciele.
Zabieg wywołuje uczucie przyjemnego ciepła i daje możliwość stopniowego nagrzewania skóry i głębszej tkanki, pobudza obwodowe części układu nerwowego, oddziałuje na organy wewnętrzne, na układ kostno-stawowy, więzadłowy i ścięgna. Zabiegi doenergetyzowują organy, sprawiają że następuje mobilizacja układu odpornościowego.

MASAŻ MIODOWY PLECÓW

Podstawowym efektem masażu miodem jest zwiększenie wydzielania gruczołów potowych, co umożliwia intensywną detoksykację narządów wewnętrznych poprzez skórę. Dzięki uciskom i klepaniu pobudzone zostają Punkty Zgodności Tylnej, które połączone są bezpośrednio z płucami, sercem, śledzioną, wątrobą i nerkami. Ponadto naprzemienne naciski pobudzają krążenie krwi, ujędrniają skórę, wzmacniają naczynia krwionośne i usprawniają krążenie limfy, tym samym regenerując tkankę.
Należy dodać, że miód jest naturalnym balsamem dla zmęczonej szarej skóry. Zawiera cukry proste, naturalne sole, enzymy ,witaminy A, B, C, D, E, a także kwasy organiczne /jabłkowy i cytrynowy/. Działa na skórę peelingująco, energetyzująco, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie naskórka, utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia, zmiękcza i wygładza.

REIKI

Reiki jest Uniwersalną Energią Życia. Jako metoda jest techniką wywodzącą się od mistrzów Dalekiego Wschodu, polegającą na przekazywaniu energii/prana, Ki, Qi/ poprzez dłonie w celu leczenia siebie i innych. Pozwala odblokować kanały energetyczne, a dzięki temu wzmocnić, odbudować naszą siłę życiową. Kiedy jesteśmy zdrowi energetycznie, zdrowe jest również nasze ciało fizyczne. Zachwianie równowagi prowadzi bowiem do chorób, apatii, braku sensu życia. Reiki przynosi ulgę w cierpieniu, przywraca poczucie własnej wartości, uczy miłości, akceptacji siebie i innych.
CELEM REIKI jest usunięcie blokad energetycznych tamujących swobodny przepływ energii oraz dostarczenie organizmowi tyle energii, ile w danej chwili potrzeba, by osiągnąć poziom równowagi.

 

MASAŻ MERIDIANOWY

Masaż meridianowy jest starożytną sztuką uzdrawiania dotykiem, tzw. akupunkturą bez igieł- ‘uciskiem kciuka’. Technika sięga pradawnych tradycji masażu chińskiego. Polega na uciskaniu punktów witalnych wzdłuż meridianów, kanałów energetycznych w ciele człowieka.
Ucisk punktów Tsubo wzmacnia organizm i zapobiega progresji choroby. Shiatsu / Tui Na opiera się na koncepcji przepływu oraz wzajemnego oddziaływania Jin i Jang, idei Pięciu Elementów oraz zasady alchemii, która związana jest z energią ducha. Terapia oparta jest też na zasadach sztuki medytacji i podstaw wschodniej sztuki leczenia. Podczas zabiegu istotne jest doznanie bezpieczeństwa, troski. To nie tylko technika masażu, to sposób interpretacji świata. Doznania podczas sesji Shiatsu wspomagają zmianę postawy życiowej z postawy lękowej, wycofanej, rozdrażnionej, na sposób życia bardziej twórczy i kreatywny.

STAROCHIŃSKI MASAŻ BRZUCHA

Masaż wykonywany był przez taoistycznych mistrzów w Chinach, by pomóc im w odbywaniu duchowych praktyk przez odtrucie, wzmocnienie i wyszczuplenie ciała. Polega na przekształceniu energii Qi narządów wewnętrznych. Brzuch stanowi energetyczne centrum organizmu. Wszystkie narządy jamy brzusznej są bardzo wrażliwe na różnego rodzaju emocje. Każdy silny stres, każda forma lęku czy też agresji powoduje ich przykurcze, które zaburzają pracę całego układu trawiennego i mogą być jedną z przyczyn wielu zaburzeń całego ciała. Istotą Starochińskiego Masażu Brzucha jest więc rozluźnienie narządów wewnętrznych pod wpływem lekkich ucisków, następnie głębokich /nigdy nie gwałtownych/.
W wyniku terapii zmniejsza się również ilość wody w organizmie, co prowadzi do utraty wagi. Masaż brzucha  przynosi  pożytek w wielu dolegliwościach i profilaktyce zdrowotnej.
 

AKUPRESURA STÓP

Masaż stóp On Zon Su służy zachowaniu i poprawie zdrowia, równoważeniu i zwiększaniu energii ,a także uzyskaniu spokoju i harmonii wewnętrznej. Jest zabiegiem oczyszczającym zarówno ciało jak i ducha , pozwalającym na zmianę stanu zdrowia poszczególnych narządów i części ciała. Jest używany jako część Tradycyjnej Chińskiej Medycyny jako metoda leczenia, chociaż stawianie precyzyjnej diagnozy nie jest konieczne. Zabieg polega na masażu bądź ucisku tak zwanych stref refleksyjnych znajdujących się na stopach mających powiązanie z poszczególnymi organami wewnętrznymi. Pobudzenie stref refleksyjnych powoduje lepszy przepływ krwi i energii, które docierają do organu powiązanego z daną strefą. Podczas masażu energia bio - chemiczna dociera łatwo do chorego organu i po określonym czasie następuje wyraźna poprawa, a następnie wyleczenie.

ŚWIECOWANIE USZU Z MASAŻEM TWARZY I POWIĘZI

Jest zabiegiem oczyszczającym kanał słuchowy, wywodzącym się ze Starożytnej Medycyny. Ucho posiada zakończenia nerwowe i punkty akupunktury połączone z każdą częścią ciała. Wibracje, które otrzymujemy ze świata zewnętrznego poprzez ucho, stymulują pracę mózgu. Podczas spalania świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Odczuwamy wówczas lekkość w okolicach uszu, wyraziste ciepło, uspokojenie. Prąd ciśnienia dostarcza stężoną parę z olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami  do wnętrza ucha, wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia, nadmiar woskowiny. Ciepło stymuluje punkty akupunkturowe ucha i powoduje przywrócenie prawidłowego obiegu energii. Dodatkowo świece aktywizują i udrażniają węzły chłonne, usprawniają procesy metaboliczne.

KONCHOWANIE PĘPKA

Pępek jest centrum energetycznym człowieka. Tu przechowujemy nasze emocje związane z przeżytymi zdarzeniami i reakcjami na nie.
Tu zawiązują się nasze relacje na poziomie energii z każdą spotkaną osobą. To pępek tworzy i przetwarza odniesienie naszego ‘ja’ do każdej sytuacji i relacji w ludzkiej grupie. Jeżeli nie potrafimy panować nad tymi relacjami z pomocą przychodzi nam spalenie świecowej konchy w tym obszarze.
ZABIEG SKUTECZNY W PRZYPADKU:
- ciągłego powracania do przeszłości
- wyobrażania sobie mogących nadejść katastrof, które ‘mogą’ się zdarzyć
- gdy nie możemy przetrawić emocji, wybaczyć
- gdy złość kierujemy do siebie /autodestrukcja/
- gdy gniew  blokuje nam czynności fizjologiczne o podłożu psychosomatycznym /transformuje gniew/
 

Nasze hotele

Pozostałe marki

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd