Ceny i Rezerwacja

TERAPIA MANUALNA

Terapia Manualna (TM) opiera się na złożonym systemie oceny stanu zdrowia układu ruchu pacjenta. Stosując tę metodę fizjoterapii wychodzimy z założenia, że aparat ruchu człowieka (układ kostny wraz ze stawami i układ mięśniowy) należy traktować całościowo. Konieczne jest przede wszystkim odnalezienie  przyczyn jego dolegliwości. Nie zawsze są one oczywiste, a nierzadko znajdują się na samym końcu łańcucha czynników doprowadzających do wystąpienia na przykład bólu kręgosłupa lub napięcia mięśniowego.

Oznacza to, że pozytywny wynik terapii bywa efektem działań podjętych nie tylko w samym rejonie występowania bólu, ale tam, gdzie występują leżące u jego podstaw patologie. A te mogą być przeróżne, nie tylko kontuzje i urazy, ale również niewłaściwa postawa podczas wykonywania codziennych obowiązków, często zła pozycja ciała podczas pracy. Dlatego dopiero po wnikliwej analizie danych dostarczonych przez wywiad z pacjentem i testy kliniczne, terapeuta umiejscawia struktury objęte zaburzeniem, określa stopień ich uszkodzenia i ustala metody postępowania.

Terapia manualna ma na celu przywrócenie równowagi pracy stawów mięśni i struktur nerwowych. Wykorzystywane są zarówno techniki wykonywane przez terapeutę, jak i ćwiczenia, w których stroną aktywną jest pacjent. Osoba poddana terapii  uczona jest także nowych, prawidłowych wzorców ruchu.

SPRAWDŹ

Podczas pierwszej wizyty w ramach leczniczego pakietu ZDROWY KRĘGOSŁUP terapeuta przeprowadza wywiad, starannie ocenia kondycję mięśni, układ nerwowy i układ kostny. Dokładnie bada i ogląda ruchomość stawów i ich budowę. Za pomocą specjalistycznych testów manualnych można np. precyzyjnie stwierdzić czy przyczyną bólu w okolicy barku lub biodra jest nadmiernie napięty mięsień, czy też uciśnięty nerw, czy też zmieniony chorobowo staw.
Następnie terapeuta wyodrębnia zaburzoną strukturę i wybiera metodę usprawniania.
Terapeuci w naszym hotelu pracują różnymi technikami, starają się jak najlepiej dobrać metodę leczenia, tak aby pacjent w miarę bezboleśnie mógł wrócić do pełnej sprawności.


 

 

Istnieje wiele kontrowersji wokół odczuwania bólu podczas terapii. Większość stosowanych technik pozwala na prawie bezbolesne przeprowadzenie zabiegu, ale istnieją też takie zaburzenia, których pozbycie się całkowicie bez bólu jest niemożliwe.

Korzystający z Terapii Manualnej powinni nastawić się na odczuwanie odrobiny tzw. "dobrego bólu", na który organizm bardzo dobrze reaguje, przez co przyspiesza proces samego leczenia. Efekty przeprowadzonych terapii mogą być odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Każdy następny powinien przynosić co raz większą ulgę.
Terapia Manualna nie może być wykonywana przez każdego fizjoterapeutę.
Terapeuci w MALINOWYM DWORZE posiadają odpowiednie certyfikaty i uprawnienia, ponadto cały czas uzupełniają swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach.

Rafał Wierzbicki
Fizjoterapeuta Hotelu**** Malinowy Dwór

WSKAZANIA DO TERAPII MANUALNEJ

- bóle kręgosłupa
- skrzywienia kręgosłupa
- zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa i kończyn
- wady postawy
- drętwienie kończyn
- ograniczenia zakresów ruchu w stawach m.in. po urazach, złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, zabiegach operacyjnych
- rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego i tylnego, uszkodzenie  łąkotek
- nerwobóle
- stany napięcia mięśni
- bóle głowy, migreny
- przemęczenie
- zaburzenia snu
- paluch koślawy tzw. hallux

Nasze hotele

Pozostałe marki

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd